fbpx
Bu Yazıyı Paylaşın

Necmettin Kırık Kimdir?

Necmettin Kırık, 1975 yılında Erenler – Sarıcalar Köyün de doğdu. İlköğrenimini Adapazarı İskan ilk öğretim okulunda tamamladıktan sonra, sırası ile Merkez Atatürk Ortaokulu’na ve Sakarya Fatih Endüstri Meslek Lisesi’ne devam etti. 1996 yılın da Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi üçüncü sınıf da öğrenimine devam etmektedir.

Askerlik görevini 1997-1999 yıllarında Mardin Kızıltepe de yapmıştır.

2014 yerel seçimlerinde Erenler Belediye meclis Üyeliğine seçildi. Erenler Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında iki dönemdir meclis üyeliği görevini sürdürmektedir. 2018 yılında yapılan seçimler sonrası Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

3 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen kongre ile  Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanlık görevine seçilmiştir.

Sakarya Bilişim sektör derneği (SABİDER) başkan yardımcılığı, Türkiye Bilişim Federasyonu (TÜBİFED) Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yapmaktadır. 

TÜMSİAD Sakarya Şubesi üyeliği, MÜSİAD Sakarya Şubesi üyelikleri bulunmaktadır. 

Geçmiş dönemlerde de Kızılay Derneği Erenler Şube Yönetim Kurulu üyeliği Ensar Vakfı Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur.

Sakarya da bilişim sektöründe faaliyet gösteren Esbi Bilişim ve Telekomünikasyon San. ve Tic.Ltd.Şti. isimli firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

 

Necmettin Kırık, evli ve iki çocuk babasıdır.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık

Bu Yazıyı Paylaşın