fbpx

15 Temmuz Destanı “Unutmayacağız”

15 Temmuz Sakarya Yerel Kültür Derneği
Bu Yazıyı Paylaşın

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şu ifadelere yer verdi. “15 Temmuz bir şok dalgasıdır. Öncelikle tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz. 15 Temmuz 2016’da ülkemiz tarihinin en karanlık, en acı günlerini yaşadık. Darbe ile iç savaş ile açıktan dış müdahale ile yüzleştik.

Yok olma tehdidiyle, Anadolu’dan toptan sürülme işaretleriyle karşı karşıya kaldık. Bu saldırının arkasında, Çanakkale’de ne kadar güç varsa o kadar güç, ülke vardır. 15 Temmuz şanlı direnişimizin yıl dönümünde; darbe ve iç işgal girişimini savuşturan, Atalarımızın bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni muhafaza etmemizde başkomutanlık rolünü ve görevini üstlenen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a millet olarak saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz gecesi şehit olan başta Ömer Halisdemir olmak üzere 249 şehidimizi ve ülke savunmasında bu zamana kadar hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.”


Bu Yazıyı Paylaşın
Önceki Yazı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı 22-06-2019

Sonraki Yazı

SYKD Yönetiminden Pamukova Akçakaya Köyüne Ziyaret

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir